Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS FeedGüzel Sözün Etkisi – Sohbet Hatları

| Genel | 22 Şubat 2018

Çiçeklerin onlarla konuşulduğunda, güzel sözler söylenildiğinde veya müzik dinletildiğinde bunları anladığı ve daha güzel açtığı düşünülür. Peki bu gerçekten doğru mudur? Kendinizi düşünün. Sohbet hatlarında on dakikalık bir muhabbetle bile yaşam enerjiniz artıyor öyle değil mi?

Bitkilerle konuşmanın gerçekten bir faydası olup olmadığı yıllardır konuşulan bir konudur. Hatta bu konuda insanların ikiye ayrıldığını söylemek de mümkün. Bir kısmı bunun sadece bir uydurma olduğunu düşünürken, oldukça büyük bir kitle de çiçeklere müzik dinleterek ve konuşarak daha hızlı gelişim sağladıklarını kabul ediyor. Bitkilerin değişen çevrelere tepki verebilme yetileri vardır. Bu onların hayatta kalabilmeleri için gereklidir. Yeri değiştirildiği için yaprakları solmaya başlayan bir çiçeği düşünün. O esnada yanlış olan bir şeylere tepki verdiği için yapraklarını eğiyor ve size bir mesaj veriyor. Bitkiler etraflarında yaşam olmasını isteyen canlılardır. Böceklerin veya rüzgarın hiç olmadığı bir yerde bir bitkinin çoğalabilmesi neredeyse imkansızdır. Bitkiler titreşimlere karşılık verirler. Sese tepki vermelerin de esas sebebi budur sevgili sohbet hatları kullanıcıları. Titreşim… Yani uzmanlar kerametin şarkılarda veya sözlerde olmadığını; konuşmakta olduğunu söylüyor. İşin bilimsel kısmına yoğunlaşacak olursak, çiçeklerinizin sizin söylediğiniz kelimeleri anlamaları ne yazık ki mümkün değil. Fakat bu sözlerinize tepki vermediği anlamına gelmiyor. Bitkinizle konuşmanız, onun yapraklarını okşamanız ve ona müzik dinletmeniz onun gelişimini olumlu yönde etkileyecektir. Ancak bitkiniz onlara söylediğiniz sözleri anlayarak bunu gerçekleştirmeyecektir. Bitkiler etraflarında yaşam isterler. Bitkilerle sürekli konuşarak onların büyümeleri gözlemlendiğinde, bu durumun oldukça etkili olduğu görülür. Bitki yetiştiricileri de bu durumdan “çiçeklerin bizleri anladıkları” sonucunu çıkarmışlardır. İşin gerçeği ise bundan biraz daha farklıdır. Çiçeklerin bizim algıladığımız şekilde hayatı algılamaları teknik olarak mümkün değildir. Gelişmiş bir sinir sistemleri ve düşünme yetileri olmadığı için sözlerimizi anlamlandırarak ona göre tepkiler verebilmeleri ise imkansızdır. Bu durumdan çiçeklerin dış dünyayı algılayamadıkları sonucu çıkarılamaz. Elbette fizyolojik olarak çevrelerini algılayabilirler fakat duygusal olarak kelimelerimizi anlayıp tahlil edebilme yetileri yoktur. Arada bir sohbet hatlarındaki partnerinizle yaptığınız muhabbette sizin üzerinizde aynı etkiyi yaratcak.

 

 

 

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Hayatınıza biraz renk katmaya ne dersiniz.Sadece hattın diğer ucuna bağlanarak gök kuşağı altında geçireceğiniz bir günü birlikte deneyimlersiniz.Bu sohbetler aracılığıyla en özel sohbetlerin sizleri beklediğini unutmayın ve her an sizleri dinlemeye hazır bekleyen özel sohbet kızlarıyla yeni arkadaşlıklara yelken açarsınız.Yaşama hevesiniz de kırılmalara yol açan engeleri aşarak yeni başlangıçlarla dolu bir hayatınız olabilir canlı sohbet hattı tabiki bu gerçeği sohbet hatlarında öğrenemezsiniz ama banzen kendinizle barışık olmak için yeni şeylere baş vurmanız gerekir.Sohbet hatları ise size yeni baştan çıkarıcı tavsiyelerde bulunan bayanların en ihtişamlı sohbetlerine tanık olarak kendinizle barışık ve umulmadık bir başlangıç yaratmak için en ideal yerdir.Hemen ara ve en özel sohbetlere katıl.