Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS FeedUtangaçlıktan kurtulma terapisi

| Genel | 1 Kasım 2017

 

Utangaçlık kişilerin duvarlar örmesine, kendi kabuğuna çekilmesine, asosyalleşmesine sebep olan kişisel bir davranış bozukluğu olmasına rağmen yüzyıllardır bir huy biçemi olarak kabul edilip devamında gelen psikolojik sorunlara zemin hazırlamasına izin verilmiş bir davranış bozukluğudur. Öte yandan insanlar kendilerine yardımcı olmaya karar verdiklerinde bazı engellerin daha kolay aşılabileceği de bir gerçektir. Karar vermek ilk aşamaysa da her şey bir anda başarılamaz. Her şeyde olduğu gibi bunda da sabır ve emekle yol almak gerekir. Bugün çok utangaç birisi iken ertesi sabah aniden uyanıp ‘Artık kimseden utanmıyorum, herkes benden utansın’ demek şansımız pek yoktur. Kendimizle ilgili böyle bir şikayetimiz var ise bundan kurtulabilmek için öncelikle kendimizle iletişim kurmayı başarmamız gerekir.

Ruhumuzla Bağlantı Kuralım

Ruhumuzla bağlantımız sağlıklı olduğunda aklımıza takılan soruların en doğru cevabını yine kendimizden almak şansımız olacaktır. Günlük hayatın karmaşası içinde kendimizi dinlemek kimi zaman aklımıza bile gelmez. Böylelikle en basit ihtiyacımızdan bile habersiz yaşar gideriz. Oysa sağlıklı bulmadığımız alışkanlıklarımızı değiştirmek için kendimizden haberdar olmamız gerekir. Bu sayede sebeplerimize ulaşabilir daha huzurlu yaşamak şansını elde ederiz.

İletişim Tamsa Yola Devam

Ne zaman hangi olgu karşısında utangaç kimliğe büründüğümüzü belirlemek ilk basamak olacaktır. Bunu başından belirlemek çalışmalarımız esnasında zaman kaybetmemize engel olacaktır.

Bir sonraki basamak ise bunun zaman, mekan ve kişiler üzerindeki etkisinin, durumunun analizini yapmamız gerekecektir.

Bu iki önemli konu ortaya çıkarılıp çözümlendikten sonra üzerine giderek problemimize çözüm bulmak için kendimize yardım etmemiz gerekecektir. Kişisel problemlerimizin bilincine vararak çözüme yönelik kararlar almak, moralimizi güçlendirerek olumsuzluğun üzerine daha büyük bir azimle gitmemizi sağlayacaktır.

 

Canlı sohbet hatları bu işin tam da iletişim eksikliği kısmında devreye giriyor. İletişimsel pratikler ile çekingenliği atmanız daha kolay olacaktır. Canlı sohbet hatları, dakika başı ücret ödenen, özel seçilmiş partnerler eşliğinde konu ve zaman sınırlaması olmadan konuşabildiğiniz özel sohbet numaralarıdır. Bu özel sohbet hatlarının prensibi müşteri memnuniyeti ve gizliğidir. Kişisel bilgi ve paylaşımlarınız sizinle partneriniz arasında sır olarak kalır ve tamamen kurumsal çalışır. Üstelik özel sohbet hatları, özel sohbet numaraları ve ya sohbet hattı partnerinizi kendiniz seçersiniz, numaralar rastgele değildir.

Sohbet hattı, özel sohbet numarası, sohbet hatları başlıklarıyla web üzerinden numaralara ulaşabilirsiniz.

Canlı sohbet hatları, sohbet hattı, özel sohbet numaraları, sohbet hatları hizmetleri için sitemizdeki numaralar ile güvenli sohbet hizmeti alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Erkeklerde majör depresyon işaretleri nelerdir? başlıklı makalemizde canlı sohbet hatları, canlı sohbet numarası ve sohbet hattı telefonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Hayatınıza biraz renk katmaya ne dersiniz.Sadece hattın diğer ucuna bağlanarak gök kuşağı altında geçireceğiniz bir günü birlikte deneyimlersiniz.Bu sohbetler aracılığıyla en özel sohbetlerin sizleri beklediğini unutmayın ve her an sizleri dinlemeye hazır bekleyen özel sohbet kızlarıyla yeni arkadaşlıklara yelken açarsınız.Yaşama hevesiniz de kırılmalara yol açan engeleri aşarak yeni başlangıçlarla dolu bir hayatınız olabilir canlı sohbet hattı tabiki bu gerçeği sohbet hatlarında öğrenemezsiniz ama banzen kendinizle barışık olmak için yeni şeylere baş vurmanız gerekir.Sohbet hatları ise size yeni baştan çıkarıcı tavsiyelerde bulunan bayanların en ihtişamlı sohbetlerine tanık olarak kendinizle barışık ve umulmadık bir başlangıç yaratmak için en ideal yerdir.Hemen ara ve en özel sohbetlere katıl.